Breadcrumb
LAST STEP!
Thor Motor Coach Gemini 24JG Class C Motorhome Options
Options
| Interior Color Option (select one) |
|
|---|---|
|
Freshwater Pearl/Coastal Cream
Snow Leopard/Modern Mocha
|
|
||||
|
||||||||
| Battery Option (select one) |
|
|---|---|
| 12V Deep Cycle Battery | |
| 12V Dry Cell EV/Deep Cycle Sealed Battery | |
|
Lasts longer than the typical Deep Cycle battery.
|
|
| FREE Dealer Prep |
Frameless Windows
Heated Tanks
Tankless Water Heater
Exterior Spray Port
Specifications
| Sleeps | 3 |
| Dry Weight | N/A |
| GVWR | 11,000 lb |
| Cargo Capacity | N/A |
| Hitch Weight | N/A |
| Axle Weight | N/A |
| Exterior Height | 11' 0" |
| Exterior Length | 25' 10" |
| Exterior Width | N/A |
| Interior Height | 6' 8" |
| Fresh Water | 31 gal |
| Black Water | 19 gal |
| Gray Water | 37 gal |
| Awning Size | 16 ft |
| Garage Length | N/A |
Specifications are based on the latest product information from the manufacturer. Each manufacturer reserves the right to make changes to the specifications at any time without notice.