BT Cruiser 5230B Class C Motorhome by Gulf Stream RV Highlights:
- Rear Kitchen
- Rear Bath
- 1 Slide-Out
No search results
Specifications
| Sleeps | 4 |
| Dry Weight | N/A |
| GVWR | N/A |
| Cargo Capacity | N/A |
| Hitch Weight | N/A |
| Axle Weight | N/A |
| Exterior Height | 10' 6" |
| Exterior Length | 24' 5" |
| Exterior Width | 8' 0" |
| Interior Height | 6' 5" |
| Fresh Water | 41 gal |
| Black Water | 26 gal |
| Gray Water | 26 gal |
| Awning Size | N/A |
| Garage Length | N/A |
Specifications are based on the latest product information from the manufacturer. Each manufacturer reserves the right to make changes to the specifications at any time without notice.
Standards
Touring Package
