Winnebago Micro Minnie 1800BH Travel Trailer by Winnebago RV Highlights:
- Bunkhouse
- Front Bedroom
- Rear Bath
No search results
Specifications
| Sleeps | 5 |
| Dry Weight | 3,821 lb |
| GVWR | 5,000 lb |
| Cargo Capacity | 1,179 lb |
| Hitch Weight | 374 lb |
| Axle Weight | 3,000 lb |
| Exterior Height | 10' 5" |
| Exterior Length | 21' 11" |
| Exterior Width | 7' 0" |
| Interior Height | 6' 4" |
| Fresh Water | 31 gal |
| Black Water | 25 gal |
| Gray Water | 25 gal |
| Awning Size | 13 ft |
| Garage Length | N/A |
Specifications are based on the latest product information from the manufacturer. Each manufacturer reserves the right to make changes to the specifications at any time without notice.
Standards
Adventure Package
Convenience Package
