Winnebago Micro Minnie 2108TB Travel Trailer by Winnebago RV Highlights:
- Front Bedroom
- Rear Bath
- 1 Slide-Out
No search results
Specifications
| Sleeps | 4 |
| Dry Weight | 4,176 lb |
| GVWR | 5,500 lb |
| Cargo Capacity | 1,324 lb |
| Hitch Weight | 435 lb |
| Axle Weight | 3,000 lb |
| Exterior Height | 10' 5" |
| Exterior Length | 22' 5" |
| Exterior Width | 7' 0" |
| Interior Height | 6' 4" |
| Fresh Water | 31 gal |
| Black Water | 25 gal |
| Gray Water | 25 gal |
| Awning Size | 15 ft |
| Garage Length | N/A |
Specifications are based on the latest product information from the manufacturer. Each manufacturer reserves the right to make changes to the specifications at any time without notice.
Standards
Adventure Package
Convenience Package
